Чому підшлункова залоза настільки важлива, коли йдеться про хорошу їжу?


Ці ферменти утворюються у підшлунковій залозі. Раніше люди вважали, що завдяки гумовій консистенції підшлункова залоза є лише амортизатором, що захищає шлунок. Але насправді вона робить набагато більше! Завдяки ферментам, що виробляються підшлунковою залозою, наш організм здатний розщеплювати їжу на крихітні часточки, які можуть переноситися з кишечника в кров і надходити в тканини та органи.

Якщо з підшлунковою залозою трапляється щось недобре, вона не виробляє достатньо ферментів. Їжа не розщеплюється належним чином, що може призвести до різних проблем з травленням. Коли Ви обговорюєте свої проблеми з травленням зі своїм лікарем, він може використовувати термін «Екзокринна недостатність підшлункової залози», що є просто медичним терміном для нестачі панкреатичних ферментів.

Why is pancreas so important when it comes to good food?
  1. Здорова підшлункова залоза
    Травні ферменти, що виробляються в підшлунковій залозі, розщеплюють білки, жири та вуглеводи на дрібніші частинки.
  2. Пацієнт із розладами з травленням
    У разі порушення в роботі підшлункової залози виникає дефіцит травних ферментів і погіршення розщеплення жирів, білків та вуглеводів.
  3. Пацієнт, який приймає Мезим®
    Мезим® замінює дефіцитні ферменти і допомагає засвоювати їжу.
Healthy pancreas Healthy pancreas Healthy pancreas

Хто може страждати на екзокринну недостатність підшлункової залози?


Екзокринна недостатність підшлункової залози — стан, який характеризується відсутністю травних ферментів, що виробляються підшлунковою залозою, і який може вражати людей різного віку, але чим Ви старше, тим вище є ризик, що Ваші проблеми з травленням пов'язані з підшлунковою залозою.

Who can suffer from exocrine pancreatic insufficiency? Who can suffer from exocrine pancreatic insufficiency? Who can suffer from exocrine pancreatic insufficiency?
 Exocrine pancreatic insufficiency symptoms

Симптоми екзокринної недостатності підшлункової залози


Симптоми, що варіюються від легких і помірних до тяжких, включають: 

Легкі симптоми: дискомфорт або тяжкість у шлунку після вживання погано засвоюваної, жирної, гострої або незвичної їжі.*

Помірні симптоми: диспептичні симптоми, такі як біль у шлунку, нудота, блювота, печія, здуття живота або діарея.*

Тяжкі симптоми:  хронічний біль у животі, діарея та стеаторея (жир в калі), втрата ваги, остеопороз та ін.*

* Лише Ваш лікар може діагностувати екзокринну недостатність підшлункової залози

Екзокринна недостатність підшлункової залози та її причини


Ви коли-небудь думали, що Ваші проблеми з травленням можуть бути пов'язані з функцією підшлункової залози? Медичний стан, коли підшлункова залоза не виробляє достатньо травних ферментів, називається екзокринною недостатністю підшлункової залози.

Нижче наведено певні ситуації, а також захворювання, при яких підшлункова залоза може не працювати у належний спосіб:2

Вік 

Зменшення вироблення травних ферментів з віком є цілком природним явищем. Чим старші Ви, тим вище шанс розвитку проблем з травленням, пов'язаних з функцією підшлункової залози.

Вживання алкоголю та 

Люди, які регулярно вживають алкоголь і курять, часто мають екзокринну недостатність підшлункової залози, пов'язану з хронічним панкреатитом.

Діабет 

"Діабетики" також можуть мати екзокринну недостатність підшлункової залози, оскільки обидві ці проблеми зі здоров’ям пов'язані з підшлунковою залозою.

Після хірургічної операції або травми 

Якщо частину підшлункової залози було видалено хірургічним шляхом (пухлини, після травми та ін.), це також зазвичай має певний несприятливий вплив.

Генетичні захворювання 

наприклад найпоширенішою причиною екзокринної недостатності підшлункової залози у дітей є муковісцидоз.

How to live with exocrine pancreatic insufficiency? How to live with exocrine pancreatic insufficiency?

Як жити з екзокринною недостатністю підшлункової залози


Лікування екзокринної недостатності підшлункової залози передбачає використання ЗТПФ (замісної терапії панкреатичними ферментами), здоровий раціон харчування та деякі зміни способу життя. Тільки поєднання цих аспектів може полегшити Ваші симптоми і дозволити знову насолоджуватись їжею і добре почуватися.

Слідкуйте за тим, що Ви їсте і як почуваєтесь згодом. Тоді ви зможете уникати продуктів, які погіршують Ваші симптоми. 

Сувора дієта з низьким вмістом жиру більше не рекомендується пацієнтам із екзокринною недостатністю підшлункової залози. Натомість слід уникати продуктів, багатих клітковиною. Клітковина важко перетравлюється, крім того вона інактивує панкреатичну ліпазу (травний фермент, який розщеплює жири).

Їжте частіше і менші порції високоенергетичної їжі.

Щоб переконатись, що Ваш раціон задовольняє всі ваші харчові потреби та щоб уникнути ускладнень екзокринної недостатності підшлункової залози, таких як порушення харчування, відсутність вітамінів або остеопороз, проконсультуйтесь з дієтологом.

Приймайте препарат ЗТПФ з кожним прийомом їжі. Перед початком застосування панкреатину (комбінації травних ферментів) уважно прочитайте інструкцію з медичного застосування.

Припиніть курити. Не пийте алкоголь.

Ви маєте приймати Мезим® під час їжі для заміни травних панкреатичних ферментів. Мезим® допоможе Вам полегшити стан після споживання їжі. 

Слід також внести деякі зміни у спосіб життя, які загалом передбачають дотримання збалансованої дієти, що відповідає саме Вашим харчовим потребам (при цьому індивідуальна переносимість є важливим фактором), і уникання алкоголю та тютюну.

You should take Mezym during the meal

Муковісцидоз (М) — це генетичне захворювання, яке вражає здебільшого легені, а також підшлункову залозу, печінку, нирки і кишечник.
ЗТПФ — це метод лікування, який використовується для заміщення травних панкреатичних ферментів у разі екзокринної недостатності підшлункової залози.

?Їжа